אדם על טלי

 

כתב האישום המתוקן כנגד טלי פחימה הוצג לציבור ב-26 לדצמבר. באותו יום בא גל צונאמי ענק ושטף הכל. ידיעות שהיו צריכות להפוך נושא לדיון, צללו לתהום הנשייה. טבעי. שמה של פחימה הוזכר מאז ב-5 קטעים בעיתון הארץ, וב-3 הזדמנויות בעיתון מעריב. אתמול כתב עליה אדם ברוך במדורו שישי, את הדברים הבאים:
 
לפני חצי שנה טלי פחימה הוצגה כאויב העם, כבוגדת בשירות החמאס, כ"נחושה לבצע פיגוע" – אבל לפי כתב האישום שהוגש נגדה השבוע היא לא עסקה בטרור וכו,' והנה עדיין סעיפי האישום נגדה הם מסוג מאסר עולם. מה קרה? טלי פחימה הינה עוד ישראלי שנלכד בקורי ההיסטריה שלנו. איזו היסטריה? היסטריית הבוגדים והמרגלים.
 
מאז קום המדינה רק אדם אחד נמלט ממלכודת "הריגול והבגידה" שנפרשה סביבו באמצעות כתב אישום. רק אדם אחד? מי? אדם מעורער בנפשו שחצה את הגבול לירדן, לפני עשרות שנים. וכל היתר? לפי מיטב זיכרוני המשפטי, כל היתר, כל מי שנחשד והואשם בריגול או בבגידה, שילם מחיר, גם אם אשמתו היתה גבולית, מינורית, עמומה.
 
מדוע? בגלל ההיסטריה הביטחוניסטית הישראלית. היסטריה המכפיפה אליה את כל המערכות. גם את המערכת המשפטית. אנחנו כולנו מתייצבים דום מול המילים: "ריגול" ו"בגידה." דום אוטומטי, נפשי, חרדתי, נקמני. מי שנתפש במילים "בגידה" או "ריגול," בעצם המילים, ברשת המילים, בעצם הירוקת הרעה שלהן, בעצם הפסיכיות שלהן, כבר ישלם לפחות משהו. המילים האלה יוצרות מציאות. מילים כעובדות. מרגע שטלי פחימה הוצמדה על ידי המערכת ל"בגידה," היא כבר תיענש.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART/850/315.html

מודעות פרסומת
פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • יועץ  ביום ינואר 8, 2005 בשעה 11:29 pm

  טלי יכולה עדיין לטעון שהכל נעשה בהשפעתה של תסמונת הידועה בשם "טורט", הטיק הזה שמביא אנשים להגיד דברים בלי שהתכוונו, זה היה פעם בסדרה של אלי מקביל. ניראה אותם מתמודדים עם זה. אם כבר תיאטרון אבסורד, לך עם זה עד הסוף, בסגנון אלי מקביל. התמודדות רצינית עם האנשים האלה רק מחזקת אותם.

 • גרי אפשטיין  ביום ינואר 9, 2005 בשעה 2:56 pm

  אני מציע – טלי פחימה לצילומי עירום סטייל ויקי כנפו עם ויקי כנפו בסצינה סמי-לסבית סמי-מחתרתית/אנטי-מימסדית על רקע של קיר מלא גרפיטי נגד שרון.
  דוחפות אחת לשניה רובי קלצ'ניקוב ו ותלושי ביטוח לאומי כשברקע מביט בערגה שוטר פלשתינאי הנאבק כשהוא משומן כולו בחייל צה"ל דרוזי. (או אולי מישיבות ההסדר החבוש רק כיפה לראשו).

  מי איתי?!

 • גם  ביום ינואר 9, 2005 בשעה 3:45 pm

  לחלץ את טלי מציפורני בני העוולה, היה צריך לעשות אפילו מה שהצעת מר אפשטיין או מה שהוצע למעלה.
  אבל ניראה שסביב הדרמה הזאת יתייצבו שני הצדדים הפוליטיים ויערכו טקס ריק מתוכן של צחצוח כידונים, לא חשוב מה היה שם בכלל.
  עברנו את זה עם וענונו. והיום חשבתי אולי הוא זה שזכה בפרס המדהים בלוטו ? 24 מיליון שח או משהו כזה…שווה.
  זה היה כל כך מיסתורי, עניין הזוכה האלמוני, שרק חסיון מוחלט מסוג שמוטל עליו, הולם את הדיווח.

  הניסיון מלמד שהטיעון היחיד שמתקבל בבית המשפח א בציבוריות זה מחלה, נפשית או פיזית, כדי לחלץ את הטרף משיני הזאבים. פעם הייתי אומרת שזה התקרפנות, היום ניראה לי שחבל על האנרגיה. זה כמו הנ.ק.וו.ד וכבר לימדונו דורות של אסירים כאלה שהכל כשר כדי לברוח. את העקרונות אפשר להשאיר לראיון הטלויזיוני אחרי השחרור. מה שטוב לכל מיוחסי הצוארון הלבן (יהושע בן ציון שהיה "חולה" עשרים שנה אחרי שחרורו) טוב גם לטלי.

 • תמי  ביום ינואר 9, 2005 בשעה 9:00 pm

  הרבה יותר מקרוב מאשר רק לקרוא את הדיווחים על טלי פחימה ולא להאמין. אני מאמינה. אין לאדם סיכוי מהרגע שהוא נתפס בגלגלי המערכת. זבוב הופך לפיל וכשהם מבינים שאתה זבוב הם לא ישחררו אותך אלא ילכו עם המעט שיש להם ויגישו כתב אישום בכל זאת.
  מערכת המשפט היא מערכת דרקונית, קפקאית, מושחתת וצינית.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: