הערוץ הראשון, מי אתה חושב שאתה?

 

באמת, בואו נגמור עם זה. אני משלם לערוץ את האגרה מאז, נו טוב, מאז שהמחשב שלהם איתר את הכתובת שלי. אבל שילמתי. ואפילו לא הסתכלתי לראות אם הם עושים שימוש טוב בכסף. עד שהתחילו עם הסדרה הזאת 'מי אתה חושב שאתה'. הרעיון מועתק מהבריטים, אבל בסדר, לא דורש מקוריות. כאילו שפרסומות בערוץ 2 ובכלל באגף המסחר, לא מועתקות.

צפיתי בפרק הראשון והתחלחלתי. גבי גזית יצא למסע שורשים, לא נטול עניין, אלא שזה חזר ונקטע שוב ושוב, בקריינות דידקטית שהסבירה לי מה קורה בסרט, ואיך הסיפור האישי מעוגן בקונטקסט ההיסטורי של עמישראל. צרחתי מכאבים. אבל כשאתה צופה בערוץ הראשון, זה כמו להיות בחושך על אי בודד. אף אחד לא שומע, אף אחד לא יודע.

אתמול, אחרי היעדרות שנמשכה לאורך כל הסדרה, פתחתי שוב. חשבתי, יורם יובל, הנכד של ישעיהו לייבוביץ', יהיה מעניין. חרטה ברטה. כעבור שתי דקות, קריינות העל שוב לקחה פיקוד. כי בערוץ הראשון אין סיפור אישי, כולם משרתים את אדון שלטון, את נצח ישראל לא ישקר, את מורשת סבא ישראל.

הבעיה האיומה השנייה של הסדרה הזאת, ועליה הלינו לא מעט טוקבקיסטים, הוא סדר היום האשכנזי שלה. רק גיבורים ווזווזים חוזרים אל השורשים שלהם. ועל החרפה הזאת בלבד ראוי לסגור את הערוץ הראשון. אין לכם מזרחים? אל תעשו סדרה. והנה כבר מסבירים לי, הלא תבין, חלק מהסדרה זה המסע לארץ המוצא, כלומר אירופה, וכיצד זה ניסע לארץ אויב? כן שכחתי, לארצות אויב נוסעים, על-פי פרסומים זרים, רק לבצע חיסולים ושאר פיגולים, אבל טלוויזיה נועזת? לא יאשרו, אין תקציב, חוסר עניין לציבור שלנו.

יללה, לסגור אתכם. נפסיק לשמוע את הבכיות, את הדיווחים על הפקעת מכשירים לקשישים שפגרו בתשלום האגרה, וכמה אתם תורמים בעידן המסחרי. יש ערוץ 8, יש אינטרנט, יש עולם שלם בחוץ. תתעוררו או תתפגרו.

 

מודעות פרסומת
Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

תגובות

 • שאול סלע  On מרץ 12, 2010 at 1:41 pm

  לפני מספר חודשים שודר סרטו של סשש אז'י איימה שיוקרן השבוע גם בקזבלנקה.

  מעבר לכך פרופסור אונרט (המלאך הכחול) ששמו בן דרור ימיני מצליח בצורה מרשימה לשים ללעג ולקלס את השטן הציוני אשכנזי .
  כמובן שהוא עושה זאת כמעשה בלעם

 • על כלום!  On מרץ 12, 2010 at 2:51 pm

  נמאס מאיך שרודפים אותנו על תשלומי האגרה לרדיו ולטלוויזיה מימי המערות. מילא הרדיו עוד איכשהו עושים שם איזה עבודה. אבל הטלוויזיה של הערוץ הראשון? עם החוזים המנופחים לועדי העובדים שלהם איך מאפשרים במדינת ישראל מהאזרח הקטן להמשיך ולשלם סכומי עתק למקום לא מתפקד כבר שנים שנשאר עם אותם הדמויות הפתטיות, חסרות התוכן והייחוד ש90 אחוז מהזמן המסך שלהם מכובה כי הטכנאים החליטו לשבות. שנים זה ככה, דורות זה ככה, והאזרח הקטן ממשיך לשלם להם כסף, שנים על גבי שנים אותם הפרצופים של דליה מזור וחבורתה אז אולי לה אין קמטים אבל לכל השאר יש, די כבר עם התשלומים והגניבה מהציבור על ערוץ בלוי, חסר תועלת ותוחלת שלא עושים שם כלום שאחד מכופף שם את השני עם משכורות אימים למה בגצ לא מתערב ומחשיך להם את המסך???????????

 • יעל  On מרץ 12, 2010 at 4:05 pm

  והטעות הזו, שמופיעה ממש בראשית דבריך, מקשה מאוד על המשך הקריאה ומתן יחס רציני לדבריך.האמת?! די תת רמה מה שאתה כותב כאן. אם אתה לא מבקר טלוויזיה אמיתי, עזוב אותך. בטל את הבלוג. תרביץ אותה בטוקבקים שיביאו אותך על סיפוקך. שבת שלום.

 • דוד שליט  On מרץ 12, 2010 at 4:45 pm

  אני די בוודאות שזו כן נעמי קרן, אבל הנה, שיניתי. ולא שיש לי משהו נגד נעמי קרן, קולה נעים וכיו"ב. זה הקריינות המיותרת ההיא, ששייכת לעידן הבולשביקי של עשייה דוקומנטרית. אבל כנראה שאצה דרכך.

 • אסתי  On מרץ 12, 2010 at 4:54 pm

  זה הבימוי של מה שהיה צריך להיות דוקומנטציה. רע. פרימיטיווי ומעצבן.
  חבל, כי ערוץ 1 עשה דוקומנטרי מדהים לאורך השים וגם עכשיו. לא ברור מה הקטע שלהם הפעם.

 • אזרח.  On מרץ 12, 2010 at 5:51 pm

  להתחרות בשמאלץ של הערוצים המסחריים.
  ולדברי המגיב "על כלום".
  יש מקום לשפר,אבל אין לזרוק את התינוק עם המים.דרוש שידור ציבורי החופשי מגחמות הפוליטיקאים וההון.מעניין מדוע הזכרת את ועדי העובדים והטכנאים ,ולא הזכרת את ההנהלות המנופחות שמונו ע"י הפוליטיקאים כג'ובים לאנשי שלומינו.מעניין מה Ludwig von Mises היה אומר על ההנהלות הכושלות שמונו ע"י הפוליטיקאים.

  http://www.democracy.co.il/48614/%D7%9E%D7%A9%D7%94-%D7%A4%D7%A8%D7%99%D7%93%D7%9E%D7%9F-

  הנהלות כושלות עובדים משלמים

  http://www.shelly.org.il/taxonomy/term/884?page=1

 • דודי  On מרץ 12, 2010 at 6:18 pm

  לשישה חודשים באיזה בית משובץ במצלמות.

  קצת קיצוני לקרוא לסגירת ערוץ על בסיס תכנית אחת שלא אהבת.

 • יולי  On מרץ 12, 2010 at 9:44 pm

  דוד, אני מזדהה עם מה שכתבת אבל מבקשת לומר שמדינה דמוקרטית מתקדמת חשוב שיהיה לה ערוץ ציבורי – לא בולשביקי, לא משרת ממשל כזה או אחר – אבל ציבורי שיהיה נטול אינטרסים של רייטינג וצרכנות ויביא למסך את התרבות העברית, הערבית, היהודית, המוסלמית והנוצרית של המקום הזה. ואין לנו ערוץ כזה וזה חסר.

  צריך לסגור את הערוץ הראשון ולפתוח ערוץ ציבורי חדש. כבר כמה וועדות המליצו לממשלות השונות תוכניות הבראה ושינוי. הגיע כנראה הרגע לסגור כדי לפתוח מחדש.

 • נמאס  On מרץ 12, 2010 at 9:58 pm

  וזה לא קשור לבימוי ולשטויות שכתבו למעלה. זה קשור למחלה שהערוץ ה1 לוקה בה מאז שהוא קיים
  טלוויזיה חייבת להיות בגובה העיניים, זה מדיה שטוחה כמו הפרסום והפרסומות, אי אפשר להושיב שעות פוליטיקאים לויכוחים מול מצלמה, לאף אחד אין סבלנות לראות את התכניות האלה היום, גם אי אפשר לשקם ערוץ ה- 1 מצד שני גם אי אפשר לסגור, אם היה אפשר היו עושים את זה מזמן.

  הבראה זה גם בעיה. כי הטכנאים מחזיקים במניות ובכוח לכבות כל רגע שנמאס להם או שלא מעלים להם את השכר. זה ערוץ מת. ועד שיבינו את זה גם אם בעוד שלושים שנה, צריך לחוקק חוק שיאסור על גביית כסף מהציבור על ערוץ מת.

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)  On אפריל 6, 2010 at 11:54 pm

  הרשמו לעצומה !
  היעד הוא 600,000 תומכים.
  http://www.y2run.co.il/index7.php

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: